bmw 918408 1920 Autokary, tramwaje, samoloty, pociągi, te wszystkie rodzaje transportu od lat towarzyszą człowiekowi i cieszą się wciąż niesłabnącym powodzeniem, jednak dzisiejszy rynek oferuje nam również inne możliwości, które mają coraz większą rzeszę fanów na całym świecie, mowa o wynajmie samochodu. W dużych miastach takich jak Kraków wybór środków transportu jest naprawdę ogromny, dlatego każdy sam może zdecydować, który z nich jest dla niego najodpowiedniejszy.

 

 

Wynajem samochodu coraz popularniejszą formą transportu

Dlaczego coraz większe grono osób decyduje się na wynajem auta w Krakowie, skoro miasto posiada sieć połączeń realizowaną przez liczne środki transportu komunikacji miejskiej? Przede wszystkim korzystając z wynajmu samochodu w Krakowie, nie obowiązują nas sztywne ramy czasowe takie jak godziny odjazdów, czy konieczność przesiadania się w trakcie naszej podróży. Czy każdy może wynająć auto? Owszem, prawie każdy, ponieważ należy jednak pamiętać, że osobą wynajmującą samochód w wypożyczalni może być jedynie posiadacz ważnego dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem.

Warunki korzystania z wypożyczalni samochodów w Krakowie

Wiele osób pragnących wynająć samochód po raz pierwszy zastanawia się, jak przebiega cała procedura wynajmu i jakie są zasady korzystania z wypożyczonego pojazdu. Po pierwsze, aby wynająć samochód, potrzebować będziemy ważnego dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem, który planujemy wynająć, więc każdy klient wypożyczalni powinien posiadać przy sobie ważne prawo jazdy. Kolejnym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport. Klienci wypożyczalni powinni mieć przy sobie również kartę kredytową lub gotówkę, należy jednak pamiętać, że przy płatności gotówką wypożyczalnia pobiera kaucję, której wysokość zależy od wybranego przez klienta modelu samochodu. Przy odbiorze samochodu należy mieć ze sobą ksero jednego z dokumentów, pod uwagę brane jest prawo jazdy, paszport oraz dowód osobisty. Należy pamiętać, że jeśli wypożyczamy samochód, to właśnie my jesteśmy jego kierowcą i osobą za pojazd odpowiedzialną, dlatego wypożyczalnie zabraniają użyczania auta osobom trzecim, jeśli jednak chcemy zgłosić w wypożyczalni fakt, że auto w trakcie wynajmu prowadzone będzie przez dodatkowego kierowcę, zazwyczaj w takim przypadku do kosztów wynajmu doliczana jest drobna, dodatkowa opłata. Oprócz zasad związanych z formalnościami dotyczącymi wynajmu istnieje również regulamin użytkowania samochodu pochodzącego z wypożyczalni aut w Krakowie. Jakie są najważniejsze z nich? Korzystając z auta, nie możemy przekraczać wschodniej granicy, czyli Litwy, Ukrainy, Łotwy, Białorusi oraz Rosji, na wyjazd do pozostałych krajów potrzebować będziemy pisemnej zgody udzielonej przez wypożyczalnie samochodów w Krakowie. Pełen regulamin oraz warunki finansowe poznajemy przed zawarciem umowy z wypożyczalnią.

Zalety i wady wynajmu samochodów w Krakowie 

Każdy środek transportu posiada swoje wady i zalety, podobnie jest z wynajmem samochodu. Korzystając z wynajmu samochodu w Krakowie, mamy pewność, że nasz środek transportu cechował się będzie najwyższą wygodą oraz komfortem. Bardzo ważnym aspektem jest również możliwość przemieszczenia się bezpośrednio z punktu A, do punktu B bez konieczności przesiadek, czy pilnowania godziny odjazdu z dokładnością co do minuty. W trakcie jesieni oraz zimy ten aspekt ma szczególne znaczenie, ponieważ wynajem samochodu oszczędza nam czekania na pojazdy komunikacji miejskiej podczas trudnych warunków atmosferycznych. Nie straszne nam będą również spóźnienia, czy ścisk w autobusie lub tramwaju, co potrafi być bardzo męczące podczas dłuższych podróży. Jakie są zatem minusy wynajmu samochodu? Jest ich niewiele, wręcz można rzec, że jedynym minusem jest obawa o auto, szczególnie na początku naszej przygody z wynajmem samochodu, jednak faktem jest, że kiedy nabierzemy pewności i obawy znikną, poczujemy się w wynajmowanym samochodzie dosłownie tak komfortowo jak we własnym. Biorąc pod uwagę plusy i minusy z pewnością każdy z nas zauważa, że skorzystanie z wypożyczalni samochodów w Krakowie to najwygodniejsza z dostępnych na rynku możliwości.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarze trójdzielne Warszawa
Kalendarze trójdzielne Warszawa