free image of key open unlock 1631986 639x426Coraz częściej decydujemy się korzystanie z wynajmowanych samochodów. Sprawdź, co powienieneś wiedzieć, aby wypożyczyć auto bezpiecznie.

 

Weekend, ferie, wyjazd służbowy lub wakacje - powód nie jest istotny. Faktem jest jednak, że coraz częściej decydujemy się na wynajęcie samochodu w wypożyczalni, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym, a do tego coraz tańszym. Decydując się na wypożyczenie auta musimy jednak pamiętać o kilku rzeczach, aby rzeczywiście transakcja była dla nas korzystna i przede wszystkim bezpieczna.

Warunki wynajmu

Przed wypożyczeniem samochodu zwróć przede wszystkim uwagę na jego cenę oraz dodatkowe warunki wynajmu. Podstawowa cena bardzo często nie jest całkowitym kosztem, jaki trzeba ponieść. Niektóre wypożyczalnie mają dodatkowe warunki, np. wymagania wiekowe. Często minimalny wiek kierowcy wynajmowanego auta wynosi 21 lat. Dodatkowo kierowca taki powinien posiadać prawo jazdy od jakiegość czasu. W zależności od wypożyczalni może to być 1 rok lub nawet 3 lata. Niespełnienie tych warunków nie zawsze jest przeszkodą nie do przejścia. Wiele firm udostępni powiem swój samochód nawet w takim przypadku. Będzie się to jednak wiązało z dodatkowym kosztem, tzw. opłatą za młodego kierowcę. Opłata ta jest pewną formą ubezpieczenia, które ma uchronić wypożyczalnię przed nieoczekiwanymi skutkami braku doświadczenia kierowcy.

Białostocka wypożyczalnia samochodów: www.wypozyczalnia.konrys.pl

Dodakowym kosztem mogą być także inne ubezpieczenia. Większość wypożyczalni będzie wymagała dodatkowych opłat, jeśli wybierasz się wynajmowanym autem poza granice kraju. Ponadto, zwróć uwagę na warunki podstawowych ubezpieczeń OC i AC. Zdasza się bowiem tak, że pomimo iż auto jest w pełni ubezpieczone, umowa wynajmu określa, że wypożyczający auto ponosi część kosztów związanych z uszkodzeniami, jakie spowoduje.

Praktycznie wszystkie wypożyczalnie samochodów stosują także limity kilometrów. Zazwyczaj jest to liczba kilometrów, jaka może być pokonana w ciągu jednej doby. Przed wypożyczeniem auta warto zapoznać się dodatkowymi opłatami za przekroczenie tych limtów, zwłaszcza gdy szykujemy się do dłuższego wyjazdu.

Warunki zwrotu

Planując podróż warto także zastanowić się nad tym, kiedy ją skończymy i w jakim miejscu. Wiele wypożyczalni umożliwia bowiem zwrot wynajmowanego auta w dowolnym miejscu i czasie. Może się to jednak także wiązać z dodatkowymi opłatami. Ponadto należy pamiętać, że auto powinno być zwrócone w takim samym stanie, w jakim zostało wynajęte. Dotyczy to także zawartości baku.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarze trójdzielne Warszawa
Kalendarze trójdzielne Warszawa