auto 465412 1280Jeszcze kilkanaście lat temu car sharing był niemal pojęciem nieznanym w kraju nad Wisłą. Dzisiaj, wraz z rozwojem usług car sharingowych, zmieniającymi się upodobaniami społeczeństwa oraz coraz większymi oczekiwaniami w związku z możliwością wygodnego i szybkiego transportu, jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne systemy i społeczności car sharingowe. Czy rzeczywiście korzystanie ze współdzielonego samochodu ma swoje zalety? Czy mogą one sprawić, że pozbędziemy się własnego samochodu?

 

Już na samym początku należy wyraźnie podkreślić, że chociaż usługi car sharingowe, a w szczególności Omni car sharing występujące obecnie wyłącznie na terenie Warszawy, są skierowane do wszystkich posiadaczy prawa jazdy kategorii „B”, to jednak nie zawsze tego typu wynajem samochodu będzie opłacalny dla użytkownika. Wiele zależy tutaj od indywidualnych potrzeb oraz sposobu korzystania z pojazdu. Jeżeli często korzystamy z samochodu na długich trasach, które wiążą się dodatkowo z noclegami poza miejscem zamieszkania, to powinniśmy pozostać przy własnym samochodzie bądź przynajmniej przy wynajmie długoterminowym. Jeżeli jednak z samochodu korzystamy wyłącznie okazjonalnie lub na krótkich trasach – car sharing będzie dla nas idealny!

Niższe koszty eksploatacyjne


W większości przypadków (tak między innymi w Drive Omni car sharing) współdzielony wynajem samochodów w Warszawie opiera się na takich samych założeniach – użytkownik ponosi wyłącznie stałą opłatę za każdy przejechany kilometr oraz każdą minutę użytkowania samochodu (są to opłaty na poziomie kilkudziesięciu groszy). Jest to system podobny do taksówek czy Ubera, jednak znacznie tańszy ze względu na to, że sami korzystamy z samochodu i nie potrzebujemy do tego innego kierowcy.

Współdzielony wynajem samochodu w Warszawie, między innymi za pośrednictwem Omni car sharing, to możliwość pominięcia takich kosztów związanych z użytkowaniem samochodu, jak koszty paliwa, ubezpieczenia, regularnych przeglądów stanu technicznego czy nawet kosztów związanych z jego parkowaniem. W wielu przypadkach samochody przynależące do systemu car sharing mamy możliwość parkować na specjalnych, wydzielonych miejscach, które są wyłączone z miejskiego systemu poboru opłat parkingowych.

Nowy samochód i pewność bezawaryjności

Pomimo tego, że car sharing opiera się na idei współdzielenia jednego samochodu przez wielu użytkowników, którzy mogą traktować go w odmienny sposób – dbając o jego stan mniej lub bardziej, to system Drive Omni car sharing opiera się wyłącznie na najnowszych modelach marki Skoda, a tym samym gwarantuje nam bezawaryjne użytkowanie samochodu, który z powodzeniem zawiezie nas do celu.

Podsumowując, car sharing może być dobrym sposobem nie tylko na codzienną komunikację, ale również na dostęp do wygodnego transportu dla turystów czy osób odwiedzających dane miasto wyłącznie w celach biznesowych. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że w kolejnych latach tego typu usługi staną się jeszcze bardziej powszechne, a ich ceny jeszcze bardziej spadną – chociaż i tak są one już bardzo konkurencyjne w stosunku do innych środków transportu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarze trójdzielne Warszawa
Kalendarze trójdzielne Warszawa