5053906 lW samochodzie spędzamy około dwóch godzin dziennie - mieszkańcy wielkich miast jeszcze więcej. Jeśli pomnożyć to przez ilość roboczych dni w roku, otrzymamy spory wynik czasu spędzanego a aucie. Dlatego, należy zadbać, aby był przyjazny i zadbany, nawet, jeśli nie jest najnowszy. Na szczęście, moda na zadbane auta właśnie wróciła.

 

 

Mój pojazd moim zamkiem

Otworzenie granic na początku lat. 90 zaowocowało wysypem tanich aut z zagranicy. Rozemocjonowani Polacy zmieniali je równie często, jak obecnie zmienia się telefony, w związku z tym, dbanie i pojazd nie było zbytnio opłacalne. Późniejsze lata przyniosły wysyp leasingów i szał zakupów na kredyt. Dopiero globalny kryzys zmienił te tendencję i sprawił, że samochód stał się poważną, stałą inwestycją. Dzięki temu, o auta zaczęto dbać - regularnie je czyścić, serwisować oraz dbać o detale. Auto detailing staje się coraz popularniejszy i to nie tylko jako zabieg bezpośrednio przed planowaną sprzedażą pojazdu. Auto jest często pierwszą informacją o nas, jaką widzi potencjalny klient, pracownik, partner lub kupiec - dlatego, warto zadbać, by ów pierwszego wrażenia nie zepsuć skutkami zaniedbań i niechlujstwa.

 

Auto detailing - dlaczego warto?

Wspomniany już auto detailing to usługa polegająca na dokładnym czyszczeniu wewnętrznym i zewnętrznym pojazdu, a także na korekcie efektów jego używania - poprawie porysowanego lakieru, zabrudzonych lamp dających słabsze światło, lub zanieczyszczonych wywietrzników. Oto niewątpliwe plusy zdecydowania się na usługę auto detailingu:

  • podwyższenie jakości podróży
  • podwyższenie standardów bezpieczeństwa pojazdu
  • podwyższenie wartości samochodu
  • naprawa drobnych usterek 
  • poprawa wyglądu auta
  • względy zdrowotne - pozbycie się roztoczy, kurzu i brudu
  • większa satysfakcja z wygodnej jazdy

 

Trendy

Moda na detailing aut rozpowszechnia się na fali powszechnego trendu na reperowanie i odświeżanie tego, co starsze; obecnie, dobrze jest widziane odzyskiwanie surowców, odnawianie starych ubrań i przedmiotów, co przeniosło się także na auta. To bardzo pozytywny trend; ogranicza nieco szkodliwą dla środowiska produkcję aut i wspiera powstawanie firm i warsztatów zajmujących się myciem i detailingiem. Za rozwojem tej branży przemawia też fakt, że pracownicy takich miejsc zazwyczaj są fanami motoryzacji, a ich entuzjazm widać gołym okiem. O wiele przyjemniej jest zostawić swój pojazd w rękach uprzejmego i zaangażowanego fachowca!
Przykładem takiego miejsca jest myjnia poznań, która udzieliła nam informacji potrzebnych do powstania artykułu. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarze trójdzielne Warszawa
Kalendarze trójdzielne Warszawa