taxi 1Taksówkarze, choć bardzo często narzekają, to mają jedną z najlepszych prac, jaka jest możliwa na rynku. Zawsze jest popyt na ich usługi. Ludzie korzystali, korzystają i będą korzystać z taksówek namiętnie, często i płacąc tyle, ile obowiązują taryfy na terenach danych miast. Żadne ubery, prywatni kierowcy czy inne substytuty nie zamienią taksówki. My, ludzie tradycyjni z Polski, mamy zaufanie wyłącznie do taxi. Bo tak się nauczyliśmy i ciężko jest nam to zmienić.

Czy to osoby młode czy starsze, chętnie korzystają z taksówek. Powrót do domu z imprezy, dojazd do lekarza, powrót od mechanika, kiedy trzeba było zostawić auto. Sytuacji jest wiele. Czasami pogoda uniemożliwia nam powrót na piechotę do domu i zamiast przepełnionego tramwaju, wybierzemy właśnie taksówkę, wystarczy, że znajdzie się w promieniu naszego wzroku. Jesteśmy skłonni zapłacić do 20 złotych, aby dojechać te 3-4 kilometry do domu, dwa razy więcej, jak wracamy z imprezy, na której mogliśmy wypić alkohol, co uniemożliwia nam korzystanie z własnego auta. Więc jak widać, taksówkarze nigdy nie będą wymierać. Te zajęcie zawsze będzie miało swoją wierną klientelę.

Jak zostać taksówkarzem

Być może łatwo i przyjemnie to brzmi, być własnym szefem. Wykonywać kursy kiedy to nam się podoba, wybierać te nocki, które są najbardziej dochodowe. A dla pasjonatów motoryzacji czy osób, które po prostu lubią jeździć samochodem – istny raj! Ale, żeby móc się pochwalić licencją taxi Warszawa, trzeba spełnić bardzo wiele warunków. Nie wystarczy tylko wykonać kurs taxi Warszawa i pozytywnie zdać egzamin, od tego zawodu wymaga się czegoś jeszcze!

Przede wszystkim kandydat ubiegający się o licencję taxi Warszawa nie tylko musi być pełnoletni, ale ma mieć skończone 21 lat! Dodatkowo, co raczej jest oczywiste – musi posiadać ważne prawo jazdy kategorii B. Nie jest to jednak koniec wymogów formalnych! Zanim przejdziemy do kolejnego kroku, którym jest kurs taxi Warszawa, trzeba wykazać przez Krajowy Rejestr Karny, że nie ciąży nad nami żaden wyrok prawomocny za przestępstwa umyślne i inne, które są określone w odpowiednim dokumencie.

Posiadając te wszystkie dokumenty i spełniając wymagania, można zarejestrować własną działalność gospodarczą pod swoim imieniem i nazwiskiem i od tej chwili być własnym szefem. Oczywiście wiąże się to z prowadzeniem księgowości, rozliczaniem z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym. Niezbędne okaże się także własne auto – jednak co do posiadania nie ma tutaj konkretnych wymagań, może być leasingowane lub nawet użyczone od osoby trzeciej. Ważne, by posiadało przeglądy i nadawało się do przewozu ludzi oraz miało ubezpieczenie.

Spełniając te warunki, trzeba przejść na kurs taxi Warszawa. Takie szkolenie trwa zaledwie dwa dni, jednak jest to intensywny czas, ponieważ codziennie odbywa się kurs, który ma aż 10 godzin! Podczas takich zajęć poruszane są tematy ogólnej organizacji pracy, stawek i taryf, topologii miasta czy przepisów ruchu drogowego – jako luźne przypomnienie. Po takim kursie, nie można od razu ubiegać się o licencję taxi Warszawa, trzeba jeszcze zdać egzamin! Jest to test jednokrotnego wyboru składającego się z 20 pytań. 70% pozytywnych odpowiedzi daje zaliczenie. Z tym wynikiem można dopiero ubiegać się o licencję. Jest ona wydawana na odpowiednie auto oraz rejon, w którym taksówkarz będzie świadczyć swoje usługi. Teraz tylko odpowiednie radio i można rozpocząć pierwszy przejazd!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarze trójdzielne Warszawa
Kalendarze trójdzielne Warszawa