fryderyk1Wraz z początkiem Nowego Roku warto wziąć do ręki kalendarz i zobaczyć, kiedy wypadają wolne dni od pracy. Bardzo często wystarczy wziąć jeden lub dwa dni urlopu, by móc cieszyć się dłuższym, kilkudniowym wypoczynkiem. Nie ma lepszego sposobu na odpoczynek niż wyjazd w urokliwe i spokojnie miejsce. Co jednak zrobić z hotelem na długi weekend? Wybrać ten droższy, czy może mniejszy, butikowy?  Jakie kryteria powinien spełniać? Czy warto rezerwować miejsce kilka tygodni wcześniej?

 

Hotel nie tylko dla par

W sieci można znaleźć szereg ciekawych ofert hotelu na długi weekend dla par, w pakiet których wchodzi romantyczna kolacja, specjalna dekoracja pokoju oraz możliwość późniejszego wymeldowania, nie wspominając o kuszących zabiegach dla ciała i duszy w strefie Spa i Wellness. Co jednak ma począć małżeństwo z dwójką dzieci, którzy chcą odpocząć z dala od miejskiego zgiełku na łonie przyrody? To właśnie przyjazne nastawienie dla rodziny powinno być pierwszym kryterium przy wyborze dobrego hotelu. Porządny obiekt posiada interesujące propozycje spędzania wolnego czasu nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci (jak chociażby kącik zabaw, kino bajkowe oraz specjalne restauracyjne menu dla maluchów). Takie obiekty posiadają specjalne wyposażenie przeznaczone dla dzieciaków (na przykład nocniki, krzesełka dziecięce, podesty do umywalki oraz specjalne łóżeczka),

Hotel w centrum miasta czy na uboczu?

Cóż, jedno jest pewne - wybierając hotel na długi weekend w centrum miasta to tak naprawdę żaden odpoczynek od miejskiego zgiełku. Warto wybrać się do hotelu położonego w niewielkiej miejscowości nad morzem lub w górach. Bardzo atrakcyjne są hotele na długi weekend zlokalizowane niedaleko słynnych uzdrowisk, jak na przykład hotel Fryderyk http://www.fryderyk.com.pl/ w Dusznikach Zdroju (nazwany tak na cześć Chopina). Takie dobre położenie sprawia, iż hotel staje się świetną bazą wypadową zarówno na łono natury, jak i niedaleko położonych miast. Takie obiekty często posiadają atrakcyjne pakiety usługowe, łączące wypoczynek (na przykład w trakcie Bożego Narodzenia i Wielkanocy) z aktywnością fizyczną (pakiety narciarskie, turnusy zdrowotne), które są specjalnie skierowane dla rodzin z dziećmi.

Wielki budynek czy urokliwy hotelik?

Nie ulega wątpliwości, iż oba tego typu obiekty posiadają swoje zalety i wady. Decydując się na hotel na długi weekend warto rozważyć niewielki hotel butikowy. Co kryje się pod tą nazwą? To zadbane i odremontowane zabytkowe pensjonaty, często pochodzące z XIX wieku, oferujące swoich gościom kilkanaście miejsc noclegowych, lokalną kuchnię oraz kameralną atmosferę. W zależności od standardu wykończenia i pakietu usług, różnią się między sobą ilością gwiazdek. Hotel na długi weekend z trzema gwiazdkami jest w stanie zapewnić duże pokoje z łazienką. To bardzo dobre pod względem finansowym rozwiązanie, które powinno zadowolić wszystkich członków rodziny.

Dowiedz się więcej na Fryderyk.com.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarze trójdzielne Warszawa
Kalendarze trójdzielne Warszawa