przewózPodczas transportu mebli firma od przeprowadzek lub taxi bagażowego musi zachować szczególną ostrożność. Również w przypadku transportu organizowanego samodzielnie zachodzi konieczność zachowania ostrożności przy demontażu i załadunku mebli. Trzeba zdać sobie sprawę, że domowe meble to nie tylko stoły i krzesła, ale również stylowe biblioteczki, kredensy czy fortepiany.

Wyzwania, z jakimi musimy się zmierzyć podczas organizacji przeprowadzki często nas zaskakują. Choć podstawą jest oczywiście odpowiednie zaplanowanie swojej pracy to często napotykamy problemy, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia.

Transport mebli jest jedną z najtrudniejszych rzeczy, jaką trzeba wykonać podczas przeprowadzki. To ciężka fizyczna praca, przeznaczona dla dwóch lub więcej osób. Zadanie jest tym trudniejsze, jeśli do przetransportowania są meble nietypowe. Najwięcej problemów mogą sprawić:

  • meble wykonywane na zamówienie, których nie można całkowicie zdemontować,

  • meble szklane,

  • regały,

  • kredensy, barki i biblioteki,

  • fortepiany i pianina,

  • inne sprzęty muzyczne.

Dobrze zabezpiecz to, co ma być transportowane

Fachowy przewóz mebli koniecznie trzeba zacząć od ich demontażu oraz zabezpieczenia. W tym celu koniecznie trzeba posiadać mniejsze i większe kartony, gazety, folię bąbelkową, taśmy zabezpieczające oraz reklamówki na drobne rzeczy. W niektórych przypadkach do zabezpieczenia mebli można wykorzystać na przykład koce.

Wrażliwe elementy mebli (okucia, elementy szklane czy zdobione warto otoczyć szczególną ochroną). Należy jednak zwrócić uwagę, aby nasza praca stała się dodatkowym utrudnieniem. Foliowanie mebli lub ich elementów, które zostało wykonane w sposób niedbały i nieprawidłowy może skutkować ich uszkodzeniem. W tracie znoszenia lub załadunku meble mogą się wyślizgnąć z rąk, może dojść również do sytuacji, w której folia się rozerwie i będzie utrudnieniem w trakcie znoszenia wyposażenia.

Transport pianin, fortepianów oraz innych sprzętów muzycznych

Taki transport warto powierzyć doświadczonej firmie od przeprowadzek, która dysponuje przestronnym, odpowiednio przygotowanym taxi bagażowym. Transport pianina czy innych instrumentów wymaga bowiem fachowej wiedzy, siły fizycznej oraz narzędzi. Problemem może być nie tylko demontaż, ale również załadunek (zwłaszcza w przypadku osób mieszkających w blokach).

Dobrym rozwiązaniem jest tu skorzystanie także z serwisów, które specjalizują się w demontażu instrumentów. Właścicielami takich firm są osoby, które doskonale znają budowę np. fortepianów i pianin. Pomoc fachowca może skrócić czas przeprowadzki i pozwoli uniknąć uszkodzenia sprzętu.

Zadbaj o odpowiednio duży samochód

Odpowiednio duża i przystosowana to przewozu nietypowych mebli bagażówka to kolejna rzecz, o które powinniśmy pamiętać. Wybierają firmę zajmującą się przeprowadzkami warto uprzedzić, że chcemy przetransportować coś nietypowego. Wtedy wykonawca może zaproponować dodatkowe rozwiązania, korzystne dla obu stron.

Transportując meble nietypowe lub pianino czy fortepian pamiętajmy o tym, aby auto dostawcze nie było przepełnione. Transportowane wyposażenie czasami może być warte kilkadziesiąt tysięcy złotych – można więc pomyśleć o dodatkowym samochodzie lub kursie.

Meble powinny być ustawione w taki sposób, aby łatwo można było je rozładować i zacząć wnosić do nowego mieszkania. We wnętrzu samochodu powinien panować porządek. Niedopuszczalne jest trzymanie luzem szczotek, wiader, skrzynek z narzędziami, wózków transportowych innego wyposażenia. Takie sprzęty powinny znajdować się w innym samochodzie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarze trójdzielne Warszawa
Kalendarze trójdzielne Warszawa