Wycieczka autokarowa może stanowić niezapomniany sposób na podróż; pozwala na podziwianie mijanych miejsc oraz integruje jej uczestników. Najistotniejszymi kwestiami są jednak bez wątpienia bezpieczeństwo oraz komfort pasażerów i kierowcy., niezależnie od tego, czy podróż odbywa się w Warszawie, całym kraju czy za granicą Na co zatem zwrócić uwagę przy wynajmie autokaru, by obie te rzeczy zostały spełnione?
 

Komfort

Nikogo nie dziwią już autokary z toaletą, telewizorem z funkcją DVD, Internetem w postaci Wi-Fi czy klimatyzacją – w dzisiejszym czasach to absolutny mus, a można by i rzec, że te rzeczy składają się na wręcz podstawowe wyposażenie autokaru.

Świetnie, jeśli autokar posiada należycie zaopatrzony punkt gastronomiczny czy nawet małą kuchnię. W takim miejscu można skorzystać np. z ekspresu do kawy, lodówki czy kuchenki mikrofalowej. Kolejną sprawą, która powinna przemawiać za wyborem pojazdu jest obecność indywidualnego oświetlenia ledowego i nawiewu ulokowanych nad głowami pasażerów. Wygodne, rozkładane fotele z pasami bezpieczeństwa można spotkać nawet w mniejszych busach dalekobieżnych. Jeśli z kolei mamy w planach organizowanie podróży zimą lub jesienią, należy wybrać autokar z niezależnym ogrzewaniem postojowym.

Warto zwrócić uwagę także na miejsce znajdowania się toreb i walizek, czyli tzw. luke bagażową. Powinna być jak najbardziej przestronna – pozwoli to na uniknięcie różnorodnych kłopotów podczas wydawania ekwipunków.

Bezpieczeństwo

Będąc w temacie bagaży, a chcąc mieć jednocześnie pewność, że żadna z walizek nie zaginie bądź nie zostanie skradziona, centralny system blokady bagażników będzie nieodzowny. Oprócz tego każdy dobry autokar musi posiadać systemy kontroli trakcji i hamowania EBS, ABS, ASR, RETADER, TELMA . Z kolei TUV powinien równać się 100km/h. Konieczna okaże się wzmocniona konstrukcja karoserii, a także systemy wspomagające kontrolę trakcji, poprawiające stabilność pojazdu i obniżające ryzyko przechyłów i wywrócenia autokaru.

Wspaniale, gdy silnik spełnia normę Euro – najlepiej 3, 4 lub 5. Jeśli kierowca będzie miał problem z odnalezieniem właściwej drogi, niezastąpiona okaże się nawigacja GPS oraz pokładowy telefon wraz z mikrofonami.

Oczywiście nie trzeba wspominać, że autokar powinien przejść pozytywnie wszelkie możliwe testy przed podróżą, spełniać wymogi norm środowiskowych oraz posiadać odpowiednie zezwolenia.

Wynajem autokarów w Warszawie i nie tylko zapewnia firma transportowa Vip-Service.

Komentarze  

 
0 # Emilie 2015-10-17 02:06
Oferujemy również wynnajem samochodów dostawczych bez kierowcy - na zasadzie rent-a-car.


Feel free to visit my webpage :: Polskie Autokary: http://www.pefots.com/board/index.php?a=member&m=2486570
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarze trójdzielne Warszawa
Kalendarze trójdzielne Warszawa